..::EKİNOVA KÖYÜ WEB SİTESİ::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
..::EKİNOVA KÖYÜ WEB SİTESİ::..

..::Ekinova'lıların Buluşma Noktası MEHMET DAĞDELENden::..

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Güven Anketinde Polis Patlaması

YazarMesaj
ahmet
-*****-
-*****-
ahmet

Güven Anketinde Polis Patlaması Empty
MesajKonu: Güven Anketinde Polis Patlaması   Güven Anketinde Polis Patlaması EmptyÇarş. Ocak 09, 2008 6:56 pm

"En çok hangi kuruma güvenirsiniz" anketlerinden Peygamber ocağı olarak görülen TSK, hep açık ara ilk sırada çıkardı. Bu kez, ankete "polis" feci biçimde yükseldi.
Star'dan Şamil Tayyar'ın yazısının ilgili bölümü:

Çeteyle mücadele polisi zıplattı

Anket sonuçlarını tersten okumaya devam edersek, ilginç bir veriden daha söz edebiliriz. Kurumlara güven derecesinin tespit edildiği bölümde, en çok güven duyulan kurumların başında ordu geliyor.

Aslında bunda şaşılacak bir durum yok. Peygamber ocağı olarak görülen TSK, tüm eksikliklerine rağmen her ankette ilk sırada çıkıyor. Unutulmasın; Halk, 'En çok orduya güveniyorum' diyor ama siyaset alanına müdahale ettiğinde tersini yapıyor.

Yani, güvenin tek şartı, anayasal sınırları zorlamamak.

Aksi halde, 'En çok orduya güveniyorum' diyen halkın, 27 Nisan bildirisine kızarak AK Parti'nin yelkenlerini şişirmesini nasıl izah edebiliriz?

Burada üzerinde durmak istediğim asıl konu başka. En çok güven duyulan ikinci kurum, polis teşkilatı.

Biraz şaşırtıcı değil mi?

Araştırmayı yapan Prof. Dr. Özer Sencar'a bu durumu da sordum. Cevabı ilginçti: 'İlk defa polis ikinci sırada çıktı. Daha önce polisin en iyi sıralaması beş veya altıydı. Polisin son yıllarda özellikle çetelerle mücadeledeki başarısı bu sıralamayı polis lehine olumlu bir şekilde değiştirmiş gibi gözüküyor.'
http://www.ballik.net

Güven Anketinde Polis Patlaması
1 sayfadaki 1 sayfası